Flexibooks výrazne obohatil ponuku e-výpožičiek

V mesiaci apríl 2020, keď väčšina z nás bola “nútene” doma, český prevádzkovateľ platformy Flexibooks Fraus Media s.r.o. sprístupnil naším používateľom viac ako 350 nových titulov. Na 99 % ide o tituly z produkcie vydavateľstva Grada, ktoré súhlasilo s ich sprístupnením cez náš katalóg vo forme e-výpožičky.

Ako funguje tento druh výpožičiek v našej knižnici? O tom sme písali v príspevku Už štvrtý rok e-výpožičky Flexibooks. Nebudeme teda o tom tak podrobne písať. Ak v tom nemáte jasno, prosím, pozrite si ho.

Ale vráťme sa k ponuke nových titulov. 50 % z ponuky sú knihy odborného, populárno-náučného charakteru. Tematicky ide najmä o tituly z problematiky ekonómie, psychológie, medicíny, IKT, výživy ľudí. Druhých 50 % tvorí beletria, t.j. oddychový žáner. Keďže záznam o každom novom titule musí byť upravený, môžeme povedať, že ide zväčša o diela populárnych autorov detektívnych románov, thrillerov.

Odborné a populárno-náučné publikácie – výber

Beletria – výber

Čo Vám teda odporúčam? Ak máte chuť a čas, vyhľadajte si vhodné tituly podľa návodu na stránke knižnice. Prípadne zadajte v našom katalógu spojenie flexibooks a skúste pridať k tomu nejaké vhodné slovo, ktorým vyjadríte Vami hľadanú tému. Prípadne to môže byť spojenie flexibooks a beletria … Nižšie sú priložené screenshoty pre ilustráciu.

Verím, že si nejakú výpožičku e-knihy z ponuku flexibooks cez katalóg knižnice aktivujete a úspešne knižku aj prečítate …

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: