Sedem nových titulov pre študentov FEŠRR

Najmladšiou fakultou našej univerzity je Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja. Počtom študentov je menšia, ale svoje miesto na našej univerzite určite má. K doplneniu všeobecného rozhľadu jej študentom, ale i iným, môžu poslúžiť aj nasledujúce tituly:

Hlavným cieľom vedeckej monografie je zhodnotiť aktuálny stav inovačného potenciálu a úroveň inovačných aktivít v regiónoch Slovenskej republiky a preskúmať kľúčové faktory a politiky ovplyvňujúce tieto aktivity.

Text vysokoškolských skrípt je rozdelený do dvoch častí. Prvá sa dotýka rozpočtu EÚ z obsahovej i procesnej stránky a úlohe jednotlivých európskych inštitúcií a členských štátov v tomto procese. Druhá sa zameriava na projektový manažment zameraný na verejný sektor.

Vysokoškolská učebnica predstavuje aktuálnu problematiku vzťahov kultúry a hospodárskej praxe v medzinárodnom kontexte. Jej cieľom je zvýšiť kultúrne povedomie o špecifikách podnikania, ktoré sú ovplyvnené kultúrou jeho aktérov.

V úvode štúdie – Veřejná správa v zemích Visegrádské čtyřky – sa dozvedáme, že v publikácii sú porovnávané krajiny V4 v oblasti konštrukčného riešenia ústavnej deľby moci, v rozhodovacích postupoch vo verejnej správe a kontrolnej činnosti. Autori analyzujú súslednosť demokratickej rekonštrukcie v týchto postsocialistických krajinách po r. 1989. Pre lepší prehľad zachovávajú autori jednotnú štruktúru kapitol, venovaných jednotlivým štátom s prihliadnutím na špecifiká tej-ktorej krajiny. Predmetom popisu sú hlavné znaky verejnej správy, štruktúra orgánov verejnej moci, systémy usporiadania miestnej správy a samosprávy, štátna služba.

V publikácii sa dozviete niečo viac o význame sprievodcovskej činnosti v Českej republike a v zahraničí, o požiadavkách na výkon sprievodcovskej činnosti, o spolupráci sprievodcov s cestovnými kanceláriami, o metodike prípravy sprievodcu, o jeho pracovnej agende pred, počas a po skončení pracovného výkonu, o základných zásadách spolupráce so skupinami návštevníkov, o spoločenskom protokole sprievodcu.

Kniha s uceleným prehľadom o systéme vlády v Česku, o spoločnosti, politických stranách, médiách a vybraných politikách – zahraničnej, hospodárskej, migračnej a regionálnej. Zaujímave je to, že kniha vyšla najprv v roku 2018 v nemčine a aktuálne sa pripravuje aj jej anglická verzia.

Diferenciácia sveta do 10 relatívne homogénnych makroregiónov s charakteristikou ich prírodných pomerov, históriou, populáciou, ekonomikou – o tom je táto novinka.

Informáciu o dostupnosti titulov nájdete v našom katalógu. Ale, ak si ju chcete overiť práve teraz, stačí kliknúť na názvy titulov …

A tak, ak Vás niečo zaujalo, naštartujte sa a príďte k nám do knižnice

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: